W dniach od 23 do 24 listopada 2011 roku odbywała się III Międzynarodowa Konferencja TTD (Technology based Training for Drivers – Nowe technologie w szkoleniu kierowców zawodowych) w Dreźnie. Polskę reprezentowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL.
Konferencje TTD odbywały się do tej pory co 2 lata (2007, 2009). Jej organizatorem była niemiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego DVR. Impreza ma na celu wywołanie dyskusji na temat możliwości i potrzeb wspierania rynku szkoleń kierowców zawodowych.
Kluczowe tematy omawiane podczas ostatniej konferencji:
1. Wdrożenie dyrektywy UE 2003/95 w Europie.
2. Nowoczesne technologie w szkoleniu kierowców zawodowych (np. symulatory jazd) – ich wady i zalety.
3. Działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Tym razem do Drezna przyjechało prawie 100 firm, instytucji i stowarzyszeń zajmujących się tematem szkoleń kierowców. Wśród gości byli reprezentanci z różnych krajów, np. Francji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Finlandii.
Polskę reprezentowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL. Stowarzyszenie miało możliwość zaprezentowania na forum wykładu pt. ” Nowe technologie w szkoleniu kierowców zawodowych. Kształcenie i szkolenie okresowe kierowców zawodowych przy wykorzystaniu symulatora jazdy, programów komputerowych i e-learningu. Polska – 2 lata doświadczeń.”
Konferencja była świetnym miejscem na wymianę doświadczeń z firmami, organizacjami, instytucjami funkcjonującymi w obrębie tej samej problematyki i mającymi podobne cele strategiczne, a więc działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez dbanie o wysoką jakość szkolenia kierowców zawodowych.
Oprócz kilkunastu wystąpień przedstawicieli różnych organizacji z różnych krajów, podczas konferencji można było zapoznać się z produktami kilku wystawców (m.in. producentów symulatorów jazdy, czy wydawców prasy branżowej).
Wspomnieć można także, że Stowarzyszenie razem niemiecką firmą Foerst miała możliwość zaprezentowania próbki e-learningowego szkolenia okresowego w j. niemieckim.
red
Pingback: browse this site
Możliwość komentowania została wyłączona.