Już szósta edycja Akademii Trenera Wykładowcy dobiegła końca. Jak donosi organizator, czyli Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL, łącznie przeszkoliło się już 120 osób, a chętnych na kolejne edycje stale przybywa. O korzyściach z uczestnictwa w szkoleniu rozmawiamy z Moniką Witek, zastępcą kierownika OSK Auto Test w Krakowie, która certyfikat trenera-wykładowcy ma już w kieszeni.
Maciej Piaszczyński: Co Panią skłoniło do wzięcia udziału w Akademii Trenera Wykładowcy?
Monika Witek: Uważam, że każde szkolenie jest nam potrzebne, bowiem automatycznie rozszerza zakres naszej wiedzy. Człowiek zawsze pragnie dowiadywać się czegoś nowego, a jeśli nawet informacje są nam znane, to możemy je sobie usystematyzować.
– Czy Akademia Trenera Wykładowcy pomogła Pani usystematyzować wiedzę, czy raczej zdobyć nowe informacje?
– My jako firma rozszerzamy właśnie ofertę o szkolenie kierowców zawodowych, więc mój udział w Akademii Trenera Wykładowcy jest z tym powiązany. Wiele informacji było dla mnie nowych, szczególnie te w drugiej części szkolenia, która odbywała się metodą e-learninową. Tu nie ukrywam, że wiele informacji związanych z kategorią C i D było dla mnie nowością.
– Wiemy, że podczas szkolenia mieliście Państwo sposobność zapoznać się z funkcjonowaniem symulatora jazdy w warunkach specjalnych?
– Tak, podczas pierwszego etapu szkolenia, który odbywał się w Warszawie, mogliśmy zapoznać się z funkcjonowaniem symulatora. Uważam, że jest to znakomite urządzenie, ale dla tych, którzy już mają za sobą doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, czyli dla kierowców zawodowych. Symulator pozwala zapoznać się z sytuacjami, które ciężko spotkać w ruchu miejskim.
– Który z modułów szkolenia dostarczył Pani najwięcej potrzebnej wiedzy?
– To trudne pytanie. Wszystkie były przydatne i ciekawe. Jak wspomniałam, część z nich było dla mnie uporządkowaniem informacji już posiadanych, a duża część była zupełnie czymś nowym. Ciekawy na pewno był moduł e-learningowy, bowiem mogliśmy przećwiczyć obsługę programu, z którego korzystają kursanci podczas szkoleń okresowych.
– Podsumowując, czy warto się doszkalać?
– Oczywiście, że tak. Przepisy zmieniają się dość szybko i czasami mam wrażenie, że nawet ci, którzy to prawo zmieniają, do końca nie pamiętają, co się zmieniło, kiedy i jak. Właśnie takie szkolenia pozwalają tę wiedzę usystematyzować. Jeszcze jedna ważna sprawa. Szkolenia dają również możliwość wymiany różnych poglądów. To nie jest tylko sucha wiedza przekazywana z ust wykładowcy, ale to również wymiana doświadczeń, poglądów. Wszystko to pozwala spojrzeć inaczej na pewne rzeczy. W Akademii Trenera Wykładowcy brały udział osoby z różnych części Polski, więc była okazja porozmawiać o tym, gdzie jak się szkoli czy egzaminuje. Wniosek jest taki, że mamy bardzo niejednolity system.
—–
Osoby zainteresowane udziałem w Akademii Trenera-Wykładowcy mogą kontaktować się z Dariuszem Piorunkiewiczem, ekspertem stowarzyszenia KIEROWCA.PL, tel./faks 022 589 51 70, e-mail: [email protected]
Pingback: ทดลองเล่นสล็อต
Pingback: cannabinoid
Pingback: bk8
Możliwość komentowania została wyłączona.