Od maja do czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakowały 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych specjalnymi żółtymi naklejkami. Wszystko po to, żeby zapobiec tragediom na torach.
Na każdej z naklejek, umieszczonej na słupku rogatki lub wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja, są trzy podstawowe dane: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowo-drogowego, numer alarmowy 112, numery „awaryjne”.
– Żółte naklejki na przejazdach kolejowo-drogowych to dodatkowe informacje, które mogą uratować życie i zapobiec tragedii na torach. Chcemy, by każdy wiedział, że może liczyć na pomoc, gdy na przejeździe znajdzie się w trudnej sytuacji – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
W przypadku zdarzenia na przejeździe i po połączeniu z numerem 112, kierowca podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. Operator numeru 112 powiadamia specjalnym szybkim łączem służby kolejowe i wstrzymywany jest ruch pociągów.
Żeby dotrzeć do wszystkich, kolejarze podczas akcji na przejazdach kolejowo-drogowych rozdają ulotki o akcji #ŻółtaNaklejkaPLK. W mediach społecznościowych są wideoporadniki o tym, jak zachować się na przejazdach i korzystać z informacji na żółtych naklejkach. Dodatkowo o bezpieczeństwie przypomina 300 banerów obok skrzyżowań torów i dróg. Na stacjach i przystankach jest 4600 plakatów.
Od maja do czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakowały 14 tysięcy przejazdów kolejowo-drogowych specjalnymi żółtymi naklejkami.
Jakub Ziębka
Takie filmiki i podobne powinny otrzymywać wszystkie OSK a te mają je wykorzystywać w czasie szkolenia. A może zastosować przycisk alarmowy kamerowany na przejazdach ostrzegający bezpośrednio maszynistę gdyż czasu na działanie jest mało
Pingback: Lsm99 เว็บบอล Auto
Pingback: ruay
Pingback: sell nuclear weapons
Pingback: buôn lậu
Możliwość komentowania została wyłączona.